Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 15 maja 2024 07:41
Przeczytaj!

Urzędnicy na boisku

W dniach 10- 12 czerwca Zamość gościł przedstawicieli Urzędów Wojewódzkich z całej Polski – to przy okazji VII Mistrzostw Polski Urzędów Wojewódzkich w Piłce Nożnej.
Kliknij aby odtworzyć

W rozgrywkach wzięło udział 15 zespołów złożonych z pracowników urzędów wojewódzkich. Pojawiły się reprezentacje wszystkich województw Polski oprócz Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, którego zawodnicy w ostatnim czasie byli nękani licznymi kontuzjami.

Faza eliminacyjna, ćwierćfinały i półfinały zostały rozegrane w sobotę 11 czerwca. Drużyny podzielone na grupy najpierw grały według systemu „każdy z każdym”. Potem 8 najlepszych drużyn zagrało systemem pucharowym.

Finał Mistrzostw został rozegrany w niedzielę 12 czerwca. Spotkała się w nim drużyna Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Losy meczu rozstrzygnęły rzuty karne i ostatecznie mistrzostwo zdobył zespół z Rzeszowa wynikiem 4:3, tym samym zdobywając puchar przechodni Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Puchar Wojewody Lubelskiego.

Trzecie Miejsce miejsce zajął Mazowiecki Urząd Wojewódzki z Warszawy. Gospodarze, czyli zawodnicy z Lublina wywalczyli 6. miejsce, zaś jeden z pracowników Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Kamil Dudkowski został najlepszym piłkarzem turnieju.

Puchary wręczył Wojewoda Lubelski profesor Przemysław Czarnek gratulując i dziękując za wspaniałą atmosferę zawodów.

Mistrzostwa rozgrywane były pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Wojewody Lubelskiego, Prezydenta Miasta Zamość, burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.