[VIDEO] Orszak Trzech Króli 2018 już za nami!

  • 8.01.2018, 19:31
  • red.
[VIDEO] Orszak Trzech Króli 2018 już za nami!
6 stycznia 2018 roku ulicami 644 miejscowości w Polsce przeszedł 10 Orszak Trzech Króli. W Zamościu zorganizowano go po raz IV.

Najbliższy Orszak był jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik był wyjątkowy. Zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym.

Motywem przewodnim OTK 2018 było przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców. Pokłon, zwieńczenie Orszaku, pokazywał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga.

W główne role wcielili się:

TRZEJ KRÓLOWIE:

 

KRÓL KACPER IV – Szymon Trytek 

Urodzony w Zamościu. Najstarszy z trojga rodzeństwa. Uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu, lektor w parafii pod wezwaniem Świętej Bożej Opatrzności  i zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów w Klubie Sportowym „Agros” Zamość.

KRÓL MELCHIOR IV - Marek Rzeźniak

Urodzony w Zamościu. Absolwent Liceum Plastycznego w Zamościu. Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni malarstwa profesora Władysława Taranczewskiego w 1969 roku. Członek ZPAP i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Wieloletni nauczyciel PLSP w Zamościu. Rycerz Columba.

Uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku. Jest autorem ponad dwudziestu wystaw indywidualnych, trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Żonaty trójka dzieci, Agnieszka - artystka malarka, Natalia - aktorka, Wawrzyniec - programista, i wiolonczelista, żona Maria - kustosz Muzeum Zamojskiego, zięć Łukasz - pianista, wnuczka Stefania ma 1 rok i 4 miesięcy.

Od trzydziestu lat związany jest ze wsią Szur koło Krasnobrodu na Roztoczu. Tam wspólnie z rodziną od 10 lat  prowadzą niekomercyjną galerię sztuki, Galerię Szur, tam też powstały takie cykle jak: Strachy Polskie, Strachy Roztocza, Żywioły. Obrazy te, inspirowane są krajobrazem Roztocza z zauważeniem rzeczy, ludzi i wydarzeń.

KRÓL BALTAZAR IV – Bolesław Bełz

Żonaty - żona Alicja, dwoje dzieci - córka Katarzyna, syn Piotr.

Pracownik Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o. w Zamościu

Członek Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna", członek Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna".

ŚWIĘTA RODZINA

Monika i Łukasz Kamińscy – mieszkańcy Zamościa, małżeństwo z 12-letnim stażem, rodzice Julii i Maksymiliana.

Absolwenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zawodowo realizują się w branży informatycznej oraz fotograficzno-filmowej. Zaangażowani w różne dzieła charytatywne wierzą, że te największe wciąż jeszcze przed nimi. Inicjatorzy projektu „parafialny crossbooking” w parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zamościu.

 

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe