20 - lecie Zamojskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego VIDEO

  • 6.10.2017, 21:00
  • red.
20 - lecie Zamojskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego VIDEO
Zamojskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego w tym roku świętuje 20 - lecie istnienia.

Z inicjatywy dr Filipa Kościuszki kierownika Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w połowie 1996 roku rozpoczęły się spotkania edukacyjne dla rodziców i opiekunów osób chorujących psychicznie. Celem tych spotkań było przekazanie wiedzy o specyfice zaburzeń psychicznych, o sposobach ich leczenia oraz uświadamiania roli rodziny w opiece nad osobą chorą.

Na wiosnę 1997 roku odbyło się zebranie założycielskie stowarzyszenia pod nazwą: „Zamojskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego”.

Do Ośrodka uczęszczają osoby cierpiące na zaburzenia z kręgu schizofrenii i ich rodziny. Pacjenci skupieni są w ramach Ośrodka „Bratek”, ich opiekunowie tworzą „Klub Nadzieja”. Cele funkcjonowania Ośrodka Wsparcia i Aktywizacji Osób Chorych Psychicznie to: wsparcie pacjentów i ich rodzin w radzeniu sobie z chorobą i z trudnościami codziennego życia, dostarczenie wiedzy na temat choroby, poprawa funkcjonowania społecznego chorych, łamanie stereotypów dotyczących osób chorych psychicznie.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe