Pędził jak wariat. Łamał wszelkie zakazy. Ostatecznie pirat stracił prawo jazdy

  • 14.11.2017, 13:34
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Pędził jak wariat. Łamał wszelkie zakazy. Ostatecznie pirat stracił prawo jazdy
W miniony piątek policjanci krasnostawskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który jadąc drogą krajową nr 17 nagminnie łamał przepisy. 40-latek przekraczał dozwoloną prędkość, wyprzedzał w miejscach gdzie było to zabronione i stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W piątek przed godziną 17-tą policjanci z krasnostawskiej komendy otrzymali zgłoszenie o tym, iż drogą krajową K-17 od strony Zamościa jedzie kierowca Audi, który popełnia szereg wykroczeń drogowych. Chwilę po zgłoszeniu w miejscowości Zakręcie mundurowi zauważyli opisany pojazd i niezwłocznie udali się za nim. Kierujący pędził z prędkością 126 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 90km/h, co zostało zarejestrowane przez wideorejestrator. Policjanci zatrzymali krewkiego kierowcę, którym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu Tomaszewskiego.

  W trakcie przeprowadzania kontroli drogowej przy policjantach zatrzymał się kierowca, innego pojazdu, który opowiedział funkcjonariuszom o wyczynach 40-latka. Z jego relacji wynikało, iż już w Starym Zamościu kierujący Audi wyprzedzał ciąg pojazdów na oznakowanym skrzyżowaniu. Następnie w Izbicy wyprzedził samochód kierowany przez mężczyznę z prawej strony, dodatkowo było to na krętej drodze gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h. Pędząc dalej wyprzedzał inne pojazdy pomimo linii podwójnej ciągłej i pod wiaduktem kolejowym. Z relacji świadka, który jechał wraz z żoną i dziećmi wynikało, iż 40-latek dopuścił się szeregu rażących wykroczeń stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

   Za zarejestrowane wideorejestratorem przekroczenie prędkości kierowca został ukarany mandatem i otrzymał punkty karne. W związku popełnieniem szeregu wykroczeń i stworzeniem realnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu na trasie od Starego Zamościa mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Zostanie też sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe