Gm. Tyszowce: Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego

  • 7.12.2017, 11:41 (aktualizacja 07.12.2017 11:49)
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Gm. Tyszowce: Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
Wczoraj po godzinie 16:40 w miejscowości Przewale, doszło do potrącenia pieszego. 40-letni mieszkaniec gm. Tyszowce w wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu. Kierujący samochodem, 54-letni mieszkaniec gm. Ulhówek był trzeźwy. Policjanci wyjaśnią okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia. Przypominamy, że osoby poruszające się po zmroku, również w terenie zabudowanym dla własnego bezpieczeństwa powinny nosić elementy odblaskowe.

Wczoraj po godz. 16:40 dyżurny komendy w tomaszowskiej komendy otrzymał informacje o potrąceniu pieszego w miejscowości Przewale. Idący nieprawidłową stroną jezdni pieszy bez elementów odblaskowych, jak wynika z relacji kierującego, nagle wtargnął na jezdnię. Dodatkowo jadący z naprzeciwka samochód oślepił 54-latka. Należy dodać, że po drugiej stronie jezdni znajdował się chodnik.

Kierujący został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, wynik negatywny. Policjanci będą wyjaśniać wszystkie szczegółowe okoliczności i przyczyny  tego tragicznego w skutkach wypadku.

Tomaszowscy policjanci systematycznie uczestniczą w spotkaniach przypominając o noszeniu odblasków, również w terenie zabudowanym. W wielu mniejszych miejscowościach drogi źle są oświetlone i często nie ma chodnika. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy nosić odblaski. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego oprócz spotkań, rozdają również odblaski podczas codziennej służby na drodze. 

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego osoby poruszające się poza obszarem zabudowanym po zmroku mają obowiązek nosić elementy odblaskowe. Okres jesienno-zimowy to często złe warunki atmosferyczne, wcześnie zapadający zmrok, a co za tym idzie ograniczona widoczność. Poruszając się po ciemku bez elementów odblaskowych jesteśmy widoczni w światłach mijania dopiero  z odległości 20-30 metrów. Zatem kierujący praktycznie nie ma szans na reakcję. Natomiast jeśli pieszy jest wyposażony w odblaski to jest widoczny już z odległości 150 metrów – czyli pięć razy szybciej. Dlatego tak ważne jest, aby „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” dla własnego dobra, korzystając z drogi po zmierzchu, mieli na sobie widoczne dla innych uczestników ruchu elementy odblaskowe. Istotne jest prawidłowe noszenie odblasków.  Powinny być one zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków i umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych. Pamiętajmy zatem, nośmy odblaski dla ochrony własnego bezpieczeństwa, zdrowia, a często i życia.

www.lubelska.policja.gov.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe