X Jubileuszowy Przegląd Poezji Śpiewanej

  • 28.04.2017, 18:23
  • red.
X Jubileuszowy Przegląd Poezji Śpiewanej TVK Zamość
Już po raz X w Bursie Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu odbył się Wojewódzki Przegląd Poezji Śpiewanej poświęcony twórczości Marka Grechuty.

Inicjatywa Przeglądu Poezji Śpiewanej im. Marka Grechuty powstała w 2008 roku, z inicjatywy Dyrektora Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu Waldemara Leszczyńskiego i miała na celu integrację środowisk zamieszkujących bursy i internaty oraz prezentację i promocję sposobów rozwijania zainteresowań, uzdolnień oraz pasji młodzieży.

 

W tegorocznym Jubileuszowym Przeglądzie Poezji Śpiewanej wystąpiło ponad 35 uczestników co stanowiło 26 zespołów- solistów i wykonawców.

 

Komisja w składzie: Joanna Przekocińska, Marian Szewera, Tomasz Ziąbkowski, po przesłuchaniu wszystkich wykonawców, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I Szkoły Gimnazjalne:

I miejsce – Martyna Wiatr ZS NR 2 GIMNAZJUM NR1 W ZAMOŚCIU

II miejsce: Franciszek Baranowski ZS NR 2 GIMNAZJUM NR1 W ZAMOŚCIU

III miejsce: Karolina Szeremeta PUBLICZNE GIMNAZJUM KOMARÓW OSADA

Kategoria II Szkoły Ponagimnazjalne:

I miejsce: Walasek Dorota ZSZ NR 2 W RYKACH

II miejsce: Saj Karol i Powęska Szymon ZSP NR 2 W ZAMOŚCIU

III miejsce: Mazur Mateusz III LO W ZAMOŚCIU

Kategoria III Bursa/ Internat

I miejsce: Irena Kruchyna BURSA SZKOLNA NR 7 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TRANSPORTOWO KOMUNIKACYJNYCH W LUBLINIE

II miejsce: Aleksandra Marszalec i Wojciech Piwkowski INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ DRZEWNYCH I OCHRONY ŚRODOWISKA W ZWIERZYŃCU.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki a opiekunowie podziękowania. Patronat od 10 lat sprawuje Lubelski Kurator Oświaty a organizatorem jest Bursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu. Rok rocznie podczas przeglądu występuje gość specjalny. W tym roku wystąpił Grzegorz Szostak- artysta, muzyk, lider zespołu Tango wykonując utwory wokalno- instrumentalnie Marka Grechuty pt. „Będziesz Moją Panią”, „Dni, których nie znamy”, „Nie dokazuj”. Podczas przeglądu wyświetlona została prezentacja pt. „10 lat Przeglądu Poezji Śpiewanej”.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe