DOBRY WYSTĘP ZAMOJSKICH ZAWODNIKÓW BOCCIA

  • 30.05.2017, 11:57 (aktualizacja 31.05.2017 11:20)
  • red.
DOBRY WYSTĘP ZAMOJSKICH ZAWODNIKÓW BOCCIA
W Konopiskach koło Częstochowy w dniach 25-28 maja 2017r. odbyły się pierwsze zawody w ramach Polskiej Ligi Boccia będące równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Boccia. Zawody miały rangę międzynarodową.

Zamojskie Placówki powołane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu tj. Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych, Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych i Środowiskowy Dom Samopomocy ”Krok Dalej” w Białobrzegach reprezentowało 11 zawodników oraz 8 osób kadry trenerów i asystentów.

Zawody miały wysoki poziom. Cieszy fakt iż Polska Boccia rozwija się dynamicznie. A to w perspektywie Paraolimpiady w Tokio i Światowego turnieju Boccia w Poznaniu w Lipcu 2017r daje nadzieję na dobre wyniki. Nasi zawodnicy na tle krajowej czołówki prezentują się dobrze. Szczególnie wyróżnili się Paweł Krajewski, który po dogrywce przegrał z Mistrzem Polski. Natomiast Dominik Krajewski w pierwszym starcie w życiu zakwalifikował się do Ćwierćfinałów imprezy tej rangi, podobnie  jak Mateusz Pawelec.

A oto wyniki Turnieju Boccia w Konopiskach k Częstochowy w poszczególnych kategoriach:

kategoria BC1 II miejsce R. Skwaryło,IV miejsce A.Cios

Kategoria BC2 IX miejsce K.Kopiel,XV K .Pomarański

Kategoria BC3 V miejsce B.Nowosadowski VIII D.Krajewski

Kategoria BC4 II miejsce P.Krajewski

Kategoria BC5 V miejsce M.Pawelec

Kategoria Open III miejsce KLONY (M.Nowosadowski,K,Jarmoluk,M.Pawluk)

O Boccia w Zamościu będzie głośno gdyż 1 czerwca mamy Mistrzostwa Województwa na Zamojskiej Hali Tenisowej OSIR. 7 Czerwca 2017r w ramach Dni Kultury Włoskiej odbędzie Piknik na Zamojskiej Starówce połączony z Otwartymi Mistrzostwami Miasta Zamościa. Zapraszamy do kibicowania i śledzenia doniesień medialnych.

Szczególnie zapraszamy na Zawody o Puchar Polski Boccia w Zamościu które w dniach 21-24 września 2017 odbędą się w Zamojskiej Hali Tenisowej.

 

Ireneusz Klimek

Prezes
Aktywnego Klubu Sportowego

Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem”

w Zamościu

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe