Rekord w „belgijce” pobity!

  • 2.06.2017, 16:32 (aktualizacja 06.06.2017 11:02)
  • red.
Rekord w „belgijce” pobity! TVK Zamość
2798 osób zatańczyło popularną „belgijkę” w tym samym czasie na Rynku Wielkim w Zamościu, tym samym pobito rekord Polski.

1 czerwca o godzinie 12.05 na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się próba pobicia Rekordu Polski w Tańcu Belgijce. Taniec belgijski lub Belgijka powstał do piosenki belgijskiego zespołu Laïs. Do piosenki powstał układ choreograficzny wykonywany grupowo jako taniec integracyjny, który w rekordowym tempie zyskał popularność w całej Polsce. Dotychczasowy rekord Polski wynosił 1428 osób, ustanowili go mieszkańcy Obornik koło Poznania.

 

Do udziału w biciu rekordu Polski zaproszono wszystkich zamościan i nie tylko. W akcję włączył się też Urząd Miasta na czele z Wiceprezydent Zamościa, Magdaleną Dołagan, radni, nauczyciele, tancerze ZPiT „Zamojszczyzna” a przede wszystkim zamojskie szkoły. Ostatecznie doliczono się 2798 tańczących.

 

Wydarzenie zorganizowane było przez Młodzieżową Radę Miasta Zamość oraz Miasto Zamość.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe