XVI WOJEWÓDZKI KONKURS TWÓRCZOŚCI "Zawsze niech będzie..."

  • 5.06.2017, 15:05
  • red.
XVI WOJEWÓDZKI KONKURS TWÓRCZOŚCI TVK Zamość
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu. podsumował XVI WOJEWÓDZKI KONKURS TWÓRCZOŚCI "Zawsze niech będzie...".

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół, placówek kulturalno-oświatowych oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej z terenu województwa lubelskiego.

Głównym celem Konkursu jest propagowanie idei integracji z osobami niepełnosprawnymi poprzez różne formy twórczości oraz wspólną prezentację osiągnięć. Młodzi twórcy mogą podzielić się swoim postrzeganiem i doświadczaniem otaczającej rzeczywistości, a tym samym umożliwić nam dorosłym, otoczeniu, środowisku wejrzenie w ich świat – świat pasji, marzeń, wyobrażeń, przeżyć i trosk. Formuła konkursu oraz różnorodność form (plastyczna, literacka, muzyczna) pozwalają organizatorom wcielić w życie myśl C. Freinet′a „…starajcie się, aby dziecko zawsze miało okazję do jakiegoś sukcesu…” i umożliwić wszystkim uczestnikom - niepełnosprawnym i zdrowym - osiągnięcie sukcesu na miarę talentu i możliwości każdego z nich.

Cyklicznie od 16 lat, każdą edycję Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…” kończy uroczyste podsumowanie, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. Na wystawie przedstawione są nagrodzone, wyróżnione prace plastyczne, teksty literackie, a także zdjęcia laureatów z przesłuchań muzycznych. Wystawa prezentowana jest w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zamościu oraz towarzyszy Regionalnemu Przeglądowi Artystycznemu Osób Niepełnosprawnych pod hasłem: „Co nam w duszy gra…” organizowanemu w instytucjach kulturalnych miasta.

Do udziału w XVI Wojewódzkim Konkursie Twórczości „Zawsze niech będzie…” 143 nauczycieli, terapeutów i instruktorów z 72 placówek, zgłosiło 747 uczestników.

Łącznie w szesnastu edycjach Konkursu rywalizowało 7854 uczestników.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe