Kilometry dobra – podsumowanie akcji

  • 5.06.2017, 16:16 (aktualizacja 06.06.2017 11:02)
  • red.
Kilometry dobra – podsumowanie akcji TVK Zamość
Podczas Jarmarku Hetmańskiego podsumowana została kampania „Kilometry dobra” w którą włączyło się Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

Celem zbiórki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu w tym roku był zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz utworzenie i prowadzenie nowych form wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

W niedzielę 4 czerwca od godziny 11.00 rozpoczęła się próba bicia rekordu w układaniu złotówek. Podczas finału było wiele atrakcji dla dzieci a także możliwość wsparcia Kampanii.

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, coroczna akcja, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata. To kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. W ciągu ostatnich 3 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 2,3 mln zł na realizację 80 celów. Kilometry Dobra działają w oparciu o współpracę organizacji, samorządów i biznesu. Zbierane są pieniądze na różne cele społeczne: edukację, bezpieczeństwo, ekologię, sport, kulturę, potrzeby humanitarne, kościół, niepełnosprawnych, zdrowie.

Ambasadorami akcji w Zamościu są: Beata Ścibakówna, Witold Paszt i Waldemar Barwiński. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe