Wicherek w zamojskiej Alei Sław

  • 12.06.2017, 17:00 (aktualizacja 13.06.2017 09:49)
  • red.
Wicherek w zamojskiej Alei Sław TVK Zamość
Tadeusz Wicherek - dyrygent i dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu odsłonił swoją tablicę w zamojskiej „Alei Sław”.

Odsłonięcie tablicy w „Alei Sław” odbyło się 9 czerwca na ulicy Grodzkiej w Zamościu w przeddzień Zamojskiego Festiwalu Kultury. Tadeusz Wicherek dołączył do m.in. takich znakomitości jak Jan Machulski, Krzysztof Zanussi czy Jan Englert.

Tradycyjnie galę rozpoczął przemarsz po czerwonym dywanie osoby uhonorowanej czyli tym razem Tadeusza Wicherka wraz małżonką.


Odsłonięcie tablicy upamiętniającej tego wybitnego dyrygenta uświetnił koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod dyr. Macieja Koczura.

 

Tadeusz Wicherek od marca 2007 r. jest Dyrektorem Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Jest Dyrektorem Artystycznym Zamojskiego Festiwalu Kultury. Stale współpracuje m. in. Teatrem Wielkim i Operą Narodową w Warszawie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, na swoim koncie ma także występy z gwiazdami sceny polskiej i światowej. Jest promotorem sztuki i muzyki a także wielowiekowych związków kultury polskiej i włoskiej.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Henio
Henio 23.06.2017, 12:58
Czy to jest prywatna inicjatywa Pani Teresy Made?

Pozostałe