Podsumowanie Festiwalu Kultury

  • 12.06.2017, 17:03
  • red.
Podsumowanie Festiwalu Kultury TVK Zamość
Wczoraj zakończył się trwający tydzień 11. Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…”.

11. Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…” rozpoczął się 5 czerwca i potrwał do 11 czerwca. Wszyscy spragnieni wrażeń kulturalnych na pewno się nie zawiedli. Przygotowaliśmy dla Państwa, krótką relację z tych wydarzeń. Były to m.in. „Szlakiem włoskim” - wycieczki po Zamościu z przewodnikiem, w Hotel Mercure Zamość Stare Miasto odbyła się inauguracja Zamojskiego Festiwalu Kultury - Projekcja filmu włoskiego – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Koncert Zespołu Muzyki Dawnej „Capella all Antico”.

Italskie źródła kultu i wyobrażeń Św. Sebastiana w sztuce na przykładzie rzeźby z Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – wykład otwarty Karoliny Pukaluk

Piosenka włoska w wykonaniu Zespołu Don Corleone Show z Zamościa oraz karaoke po włosku.
Podczas Zamojskiej Arlekinady czyli widowiska nawiązującego do karnawału weneckiego
zaprezentowali się Kijowski Teatr Uliczny „Highlights”, Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” oraz Teatr Ognia „Utopia”.

10 czerwca na Rynku Wielkim odbył się Koncert festiwalowy – „Wieczór Neapolitański”
z udziałem Gości: TRIO OPEROWEGO w składzie: Agnieszka Adamczak-Hutek – sopran; Mikołaj Adamczak – tenor; Marcin Hutek – baryton oraz Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.
Natomiast 11 czerwca odbył się Koncert Galowy „Dire Straits Symfonicznie”
w wykonaniu gości: Kuba Badach - śpiew: Krzysztof Herdzin – dyrygent; Marek Napiórkowski - gitara; Tomasz Kałwak - instrumenty klawiszowe; Robert Kubiszyn - gitara basowa; Paweł Dobrowolski – perkusja oraz Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod batutą Krzysztofa Herdzina. Był to projekt gdzie dwa, pozornie odległe światy - muzyki rockowej i symfonicznej - spotykają się po to by bogactwem i pełnią brzmienia zadowolić nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe