Komunikat Komisarza Wyborczego w Zamościu

  • 13.06.2017, 09:37 (aktualizacja 13.06.2017 09:50)
  • Komisarz Wyborczy w Zamościu Teresa Renata Bodys
Komunikat Komisarza Wyborczego w Zamościu
Komisarz Wyborczy w Zamościu wraz z Dyrektorem Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu prowadzą konsultacje w sprawie wzorów i formatów kart do głosowania w wyborach do Sejmiku Województwa, do Rady Powiatu oraz do Rady Miasta na prawach powiatu, które obowiązywać będą w czasie wyborów samorządowych w 2018 r.

Aktualnie Państwowa Komisja Wyborcza opracowała i poddała konsultacji następujące wzory i formaty kart do głosowania:

1) kartę w formacie broszury tzw. książeczki liczącej tyle kart ile list kandydatów zarejestrowanych komitetów wyborczych zgłosiło swoich kandydatów na radnych wraz   z kartą tytułową i spisem treści – kartę formatu A4 ( o wymiarach 21,0 x 29,7 cm ),
2) karty wielkoformatowe zawierające na jednej stronie wszystkie dane o listach pojedynczych komitetów  wyborczych i ich kandydatach na radnych  –  kartę  formatu A0 ( o wymiarach 84,1 x 118,9 cm ) lub A1 ( o wymiarach 59,4 x 84,1cm ).

Zachęcam wszystkich wyborców do włączenia się w proces opracowania wzorów kart do głosowania i udziału w konsultacjach w sprawie kształtu, rozmiaru, czytelności    i funkcjonalności karty do  głosowania. Takiego wzoru kart, które  zagwarantują udział   w głosowaniu wszystkich wyborców bez względu na wiek, stopień niepełnosprawności, zapewnią tajność głosowania przy wykorzystaniu nowych przezroczystych urn wyborczych stosowanych w wyborach od lipca 2016 r.

Wszelkie uwagi, sugestie, propozycje i opinie proszę zgłaszać w terminie do 30 czerwca 2017 r. w formie telefonicznej lub elektronicznej na adres Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Zamościu na adres: Partyzantów 3, p. 230, 22-400 Zamość, tel.
84  638  47  03,  fax   84 639  16  15,  email   zam-biuro@kbw.gov.pl   oraz  osobiście   w Delegaturze
, gdzie będzie można obejrzeć wzory kart.
Liczę na Państwa aktywny udział w tworzeniu czytelnych regulacji prawnych gwarantujących wszystkim wyborcom równe prawa w udziale w głosowaniu, przy zastosowaniu najbardziej czytelnej i praktycznej, w toku aktu głosowania, karty wyborczej.

Zamość, 8. VI. 2017 r.

 

Komisarz Wyborczy w Zamościu Teresa Renata Bodys
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe