Spotkanie z Marcinem Prusem

  • 7.07.2017, 14:51
  • red.
Spotkanie z Marcinem Prusem TVK Zamość
Zamość odwiedził wybitny siatkarz, były reprezentant Polski w tej dyscyplinie Marcin Prus.

6 lipca w nowej hali sportowej OSiR odbyło się spotkanie z wybitnym sportowcem, byłym reprezentantem Polski w piłce siatkowej Marcinem Prusem. Sportowiec, zebranej młodzieży przekazał ogromną wiedzę zawodową i życiową.

 

Prus karierę sportową rozpoczął w swoim rodzinnym mieście jako wychowanek SKS Polmos Starogard Gdański. Po skończeniu pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego wyjechał do Rzeszowa, aby grać w SMS PZPS Rzeszów. Z Rzeszowa trafił do Mostostalu-Azoty, gdzie grał przez pięć lat. W tym czasie czterokrotnie został mistrzem Polski. W 2002 przeszedł do Gwardii Wrocław, jednak z powodu kontuzji nie rozegrał ani jednego spotkania w barwach tego klubu.

W reprezentacji Polski w latach 1997–2001 rozegrał 97 spotkań.

Obecnie współpracuje z radiem oraz telewizją, jest twórcą artykułów sportowych o tematyce siatkarskiej. Zaczynał w Telewizji Polskiej jako komentator spotkań siatkarskich, współpracownik telewizji Polsat, Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, jako reporter spotkań reprezentacji oraz wydarzeń ligowych. Pracownik kędzierzyńskiej rozgłośni radiowej Radio Park. 8 stycznia 2010 oficjalnie zakończył karierę zawodową meczem w Nowym Sączu. We wrześniu 2013 roku siatkarz wydał autobiografię „Wszystkie barwy siatkówki”.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe