Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna

  • 17.07.2017, 14:23
  • red.
Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna TVK Zamość
Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zaprosiło na wystawę plenerową "Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna (w 150. rocznicę urodzin)". Otwarcie wystawy odbyło się 15 lipca.

Wystawa "Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna (w 150. rocznicę urodzin)" przypomina niezwykłą postać Marszałka, osoby, miejsca i wydarzenia związane z jego pobytami w Zamościu. Otwarcie wystawy jest inauguracją działań "Józef Piłsudski i Zamość" przygotowanych przez Muzeum z okazji 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Wystawa będzie czynna do 30 września 2017 r.

Ideą przewodnią projektu "Józef Piłsudski i Zamość" przygotowanego z okazji 150. rocznicy jego urodzin, jest promocja działań zmierzających do spopularyzowania wśród mieszkańców miasta i turystów, wiedzy dotyczącej postaci Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwowotwórczej oraz kontaktów z Zamościem. Projekt „Józef Piłsudski i Zamość” realizowany jest w ramach programu „Patriotyzm Jutra” i został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe