Pielgrzymka Ekumeniczna do Lwowa

  • 19.07.2017, 15:43
  • red.
Pielgrzymka Ekumeniczna do Lwowa TVK Zamość
Trwa Ekumeniczna Piesza i Międzynarodowa Pielgrzymka szlakiem Świętego Brata Alberta Chmielowskiego i Klasztorów Bazyliańskich z Werchraty w Polsce do Lwowa.

Szlak tej pielgrzymki wytyczył św. Brat Albert Chmielowski. Tędy pielgrzymował ze Lwowa do Werchraty i Krakowa.

Koło Werchraty zatrzymywał się w pustelni wybudowanej około 1891/92 roku, tuż przy klasztorze Bazylianów. W tym klasztorze zresztą rozmawiał z abpem Szeptyckim. W Pizunach koło Werchraty poznał w tamtym czasie 18 letnią Bernardynę Jabłońską. Ona założyła żeńską gałąź posługujących ubogim kobietom. To Albertynki.

Po ponad 125 latach od założenia tej pustelni jako w ogóle pierwszej, w związku z Rokiem Świętego Brata Alberta ogłoszonym przez Konferencję Episkopatu Polski (2017),
Miasto Puławy i jego władze miejskie wraz z parafią pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach podjęły inicjatywę zorganizowania pielgrzymki szlakiem św. Alberta Chmielowskiego i klasztorów bazyliańskich z Werchraty w Polsce do Lwowa. W tym roku wypada także 30. rocznica spotkania w Rzymie u Papieża Jana Pawła II biskupów Polski i Ukrainy /1987-2017/.

Część religijną tej pielgrzymki zabezpieczają organizacyjnie i finansowo sami pielgrzymi.

Natomiast program artystyczny, promocji kultury i wymiany kulturowej, prezentacji artystycznego dorobku mieszkańców ziemi puławskiej w miejscowościach gdzie zatrzyma się pielgrzymka organizacyjnie i finansowo zabezpiecza Miasto Puławy.

Pielgrzymka wystartowała 18 lipca, w sobotę 22 lipca dotrze do Lwowa a następnego dnia planowany jest powrót do Polski.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe