Śladami Singera 2017

  • 26.07.2017, 14:12
  • red.
Śladami Singera 2017 TVK Zamość
Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera” powrócił W tym roku, podczas siódmej edycji, odwiedził 11 miast i miasteczek na Lubelszczyźnie.

Podczas wspólnej wędrówki tropem opowiadań żydowskiego pisarza spotkali się artyści z Polski, Izraela, Armenii, Burkina Faso, Włoch i Czech. Wystąpili w wyjątkowym widowisku, prezentowanym w centrach miast i miasteczek regionu. Literacko-muzyczny spektakl plenerowy łączył szereg artystycznych dyscyplin: cyrk, akrobację, teatr, beat-box, muzykę na żywo.

W tym roku odwiedził 11 miast: Kock, Piaski, Bychawa, Kraśnik, Szczebrzeszyn, Józefów, Biłgoraj, Tyszowce, Krasnobród, dziś występy odbędą się w Janowie Lubelskim a jutro w Lublinie na Carnavale Sztukmistrzów.
 

Idea festiwalu odwołuje się do twórczości noblisty Icchoka Baszewisa Singera, który akcje wielu swoich opowiadań umieścił w małych miasteczkach Lubelszczyzny, wpisując je w ten sposób na karty wielkiej światowej literatury. Swoistym patronem wydarzenia jest postać Jaszy Mazura – głównego bohatera „Sztukmistrza z Lublina”. To on zabiera w tę niezwykłą podróż bohaterów literackich i prawdziwych artystów.

 

Dziedzictwem Żydów zamieszkujących Lubelszczyznę zajmuje się m.in. Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe