„Terytorialsi” ćwiczą w Zamościu

  • 31.07.2017, 16:40
  • red.
„Terytorialsi” ćwiczą w Zamościu TVK Zamość
Na terenie 3. Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu ćwiczą rekruci 2. Lubelskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

W podstawowym szkoleniu bierze udział ponad 200 kandydatów na żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Ćwiczenia odbywają się na terenach 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Sitańcu – Wolicy.

 

Rekruci odbywają szkolenie między innymi z pierwszej pomocy, strzelania i manewrów w terenie. Szkolenie podstawowe potrwa 16 dni i będzie przepustką do szkolenia zasadniczego trwającego 3 lata, to szkolenie zakończy się certyfikacją. Najpierw jednak, po szkoleniu podstawowym kandydaci złożą uroczystą przysięgę. Uroczystość odbędzie się na Placu Litewskim w Lublinie w połowie sierpnia.

 

Rekrutacja do szeregów Wojsk Obrony Terytorialnej wciąż trwa. Wszyscy, którzy czują obowiązek patriotyczny i chcą sprawdzić swoje umiejętności mogą dołączyć do Brygady.

 

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) - jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych, będzie obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Pierwsze trzy brygady są już w trakcie formowania; przygotowanie następnych trzech jednostek zaplanowano na 2017 rok, kolejnych pięć brygad powstanie w 2018, a ostatnich sześć − w 2019 roku.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe