Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 14:39
Przeczytaj!

Zwycięstwo w debiucie trenera Ziarkowskiego!

W pierwszym meczu pod wodzą Jacka Ziarkowskiego Hetman wygrał z Górnikiem II Łęczna 2:0. Bramki dla Hetmana zdobywali Piotr Stefański oraz Sviatoslav Lavruk.

Mecz z Górnikiem II Łęczna był dla Jacka Ziarkowskiego debiutem na ławce trenerskiej w Zamościu. W przeszłości reprezentował on dwukrotnie barwy Hetmana. W latach 1999-2002, gdzie w sezonie 2001/2002 strzelając 22 bramki zdobył Koronę Króla Strzelców ówczesnej drugiej ligi oraz w sezonie 2004/2005. Miejmy nadzieję, że nowy szkoleniowiec na ławce trenerskiej będzie sobie radził równie dobrze jak na boisku. W porównaniu z ostatnim spotkaniem doszło do zmiany formacji oraz dwóch zmian w wyjściowym składzie. Bartłomieja Gąskę na lewej obronie zastąpił Michał Luterek, a Piotra Stefańskiego zastąpił Przemysław Kanarek. Drużyna wróciła również do gry na czterech obrońców.

Już w pierwszym minutach Hetman stworzył sobie kilka groźnych sytuacji. W zawodnikach było widać wolę walki. W drugiej minucie bardzo dobrą dwójkową akcję wyprowadzili Kupisz z Paluchem jednak w tej sytuacji zabrakło jedynie wykończenia. Dwie minuty później aktywny w tym spotkaniu Kupisz wrzucił na głowę do Turczyna, jednak bramkarz wykazał się świetnym refleksem. Do końca pierwszej połowy Biało-Zielono-Czerwoni stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji lecz żadnej z nich nie potrafili wykorzystać.

W przerwie doszło do zmiany w naszym zespole. Piotr Stefański zastąpił Szymona Soleckiego. Trzy minuty po wejściu na boisko mógł się on cieszyć ze zdobycia bramki, która wyprowadziła zamościan na prowadzenie. Akcję bramkową zainicjował Damian Kupisz, który przedarł się skrzydłem, zagrał dobrą piłkę w pole karne a akcję bardzo dobrym strzałem wykończył Stefański.

Dziesięć minut później Paluch wykańczał akcję głową jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Po przerwie gra się wyrównała i również Górnik stworzył sobie kilka groźnych sytuacji. Głównie po stałych fragmentach gry. W 80 minucie spotkania na dogodną pozycję wyszedł napastnik Górnika Orysz, tuż przed polem karnym dogonił go Bednara który, ratował się faulem. Za to przewinienie nasz obrońca zobaczył czerwoną kartkę i przed czasem musiał opuścić plac gry.

W 90 minucie świetną kontrę wyprowadzili gracze Hetmana i będący w sytuacji sam na sam Lavruk pewnie pokonał bezradnego bramkarza, zdobył on pierwsze swoje trafienie w barwach Hetmana oraz ustalił końcowy wynik meczu na 2:0.

Hetman Zamość – Górnik II Łęczna 2:0 (0:0)

1:0 Piotr Stefański 48 min.

2:0 Sviatoslav Lavruk 90 min.

Żółte kartki: Piotr Stefański

Czerwone kartki: Jakub Bednara

Hetman: Skrzypek – Kanarek, Żmuda, Bednara, Luterek, Turczyn (70′ Otręba), Mietlicki (62′ Lavruk), Solecki (46′ Stefański), Kupisz (82′ Gąska), Kycko, Paluch

Górnik II: P. Rojek – Jaroszyński, Wiech, Turek (70′ Budzyła), Fiedeń, Ilczuk, Skałecki, Szczerba, Olszewski, Najda (60′ Orysz), Greniuk