Zapomnij o kosztach naprawy smartfona, czyli ubezpieczenie Mobile Phone Insurance

  • 26.09.2017, 15:25
  • Grupa Tipmedia
Zapomnij o kosztach naprawy smartfona, czyli ubezpieczenie Mobile Phone Insurance
Koszty związane z naprawami smartfonów są wyjątkowo wysokie. Nawet najprostsza naprawa może uszczuplić domowy budżet o kilkaset złotych. Dla osób, które mają niewiele oszczędności lub nie mają ich wcale, usunięcie usterki telefonu może być zatem niemożliwe w krótkim czasie. Co zrobić, by koszty naprawy smartfona były mniej dotkliwe dla domowych finansów?

Pokonaj problem zanim się pojawi

Najlepszym rozwiązaniem, by zapomnieć o wysokich kosztach związanych z naprawami smartfona, jest wykupienie Mobile Phone Insurance. Jest to ubezpieczenie, które może obowiązywać zarówno łącznie z gwarancją producenta, jak i po jej zakończeniu, co sprawia, że może z niego skorzystać niemalże każdy użytkownik smartfona (bez względu na posiadany model i jego wartość rynkową). Zakres ochrony polisy obejmuje szereg najczęstszych awarii, a także ochronę przed kosztami kradzieży urządzenia, nieautoryzowanego użycia, czy też uszkodzenia sprzętu przez członka rodziny (jest to ochrona istotna między innymi dla rodziców małych dzieci).

Wykupienie ubezpieczenia telefonu komórkowego jest wydatkiem rzędu kilku lub kilkunastu funtów. Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe specjalizuje się w oferowaniu polis dla sprzętu elektronicznego, dlatego składki na ubezpieczenia są o wiele niższe niż w przypadku polis proponowanych przez polskie zakłady ubezpieczeniowe. Co ważne, z Mobile Phone Insurance mogą korzystać nie tylko mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa, ale wszystkie osoby znajdujące się na terenie Unii Europejskiej.

Osoby, które wykupią ubezpieczenie smartfona w towarzystwie ubezpieczeniowym z UK, mogą liczyć na szybką i sprawną wypłatę świadczenia. Odszkodowanie jest wypłacane maksymalnie w ciągu 14 dni, co sprawia, że naprawy można dokonać w niedługim czasie od zgłoszenia powstania szkody. Jest to szczególnie istotne dla wszystkich użytkowników smartfonów, którzy wykorzystują urządzenie do pracy lub w innych, ważnych celach.

Co obejmuje Mobile Phone Insurance?

Mobile Phone Insurance jest rozbudowaną, kompleksową polisą, która obejmuje szereg najczęstszych zdarzeń, uniemożliwiających użytkowanie smartfona. Wśród nich znajduje się:

  • uszkodzenie mechaniczne,
  • zalanie,
  • zużycie się baterii,
  • kradzież.

Ponadto, dzięki temu, że ubezpieczenie obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, można bezpiecznie podróżować ze smartfonem w celach służbowych lub osobistych. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy często wyjeżdżają lub pracują na emigracji.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe