Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 14:10
Przeczytaj!

Wyjazdowe zwycięstwo Hetmana

Piłkarze Hetmana w wyjazdowym spotkaniu, pokonali Roztocze Szczebrzeszyn 2:0. Do przerwy Biało-Zielono-Czerwoni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem po tym jak Damian Wajdyk skierował piłkę głową do swojej bramki. W końcówce drugiej połowy wynik meczu podwyższył Rafał Kycko.

Zawodnicy Hetmana już od pierwszych minut na boisku dążyli do narzucenia rywalowi swoich warunków rozgrywania meczu. Nasi piłkarze dłużej utrzymywali się przy piłce i w pierwszych minutach stworzyli sobie parę sytuacji. Jednak brakowało w nich wykończenia. W 4 minucie po szybkiej kontrze Rafała Kycki nasza drużyna wywalczyła rzut rożny. Do piłki podszedł Rafał Turczyn, dorzucił dokładną piłkę w pole karne jednak po strzale Michała Palucha piłka minimalnie minęła bramkę. Chwilę później po zespołowej akcji, strzelać z dystansu próbował Szymon Solecki. W 8 minucie jedyną groźną okazję w całym spotkaniu stworzyło sobie Roztocze. Gałka dostał piłkę na środku boiska, zobaczył wysoko ustawionego Skrzypka i mocny strzałem próbował go przelobować. Futbolówka jednak przeleciała tuż nad poprzeczką.

Kolejne piętnaście minut to dużo gry w środku pola i brak sytuacji podbramkowych. Hetman co prawda miał przewagę i w tym okresie gry ale nasi zawodnicy nie mogli się przebić przed mocno defensywnie ustawiony zespół ze Szczebrzeszyna. W 29 minucie nasza zespół wyszedł na prowadzenie. Jeden z naszych pomocników zdecydował się na wrzutkę w pole karne. Do piłki wyskoczył obrońca Roztocza Wajdyk, jednak nie zrozumiał się on ze swoim bramkarzem, przelobował go głową i zdobył bramkę samobójczą. Zamościanie chcieli pójść za ciosem. Prawą stroną przedarł się Gąska, dośrodkował w pole karne, gdzie głową uderzał Paluch, jednak w bramce bardzo dobrze spisał się Hadło. Tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę z dystansu uderzał Lavruk jednak piłką minęła słupek bramki.

Dla Hetmana było to piąte zwycięstwo w obecnym sezonie. Zajmują oni obecnie czwarte miejsce z dorobkiem 16 punktów. W kolejnej serii spotkań zmierzą się na własnym boisku z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Spotkanie odbędzie się w sobotę 7 października o godzinie 15:00 w Zamościu. Po meczu tradycyjnie poprosiliśmy trenera o podsumowanie meczu. Materiał zamieszczamy poniżej.

Roztocze Szczebrzeszyn – Hetman Zamość 0:2

0:1 Damian Wajdyk (gol samobójczy) 29 minuta

0:2 Rafał Kycko 89 minuta

Roztocze: Hadło – Kornas, B. Mazur, Wajdyk, Czarniecki, Bubiłek, W. Mazur (60′ Wyrostkiewicz), Malec (50′ Rudakow), Klimkiewicz (58′ Daszek), Fediuk, Gałka

Hetman: Skrzypek – Luterek, Żmuda, Kanarek, Gąska, Solecki, Lavruk (87′ Mietlicki), Kupisz (55′ Stefański), Kycko (90′ Omański), Turczyn (69′ Otręba), Paluch

Sędziował: Albert Kędzierski