Podsumowanie 42. Zamojskiego Lata Teatralnego

  • 4.10.2017, 18:29
  • www.zdk.zamosc.pl
Podsumowanie 42. Zamojskiego Lata Teatralnego
Zamojski Dom Kultury zaprasza na wydarzenie podsumowujące 42. Zamojskie Lato Teatralne.

Spotkanie, na które zapraszamy jest podziękowaniem dla widzów, sponsorów i partnerów. Za wsparcie, pomoc i emocje.

W programie:

Koncert piosenki aktorskiej w wykonaniu Mariusza Kiljana z Zespołem

Artysta wykona utwory do tekstów m.in. J. Brela, J. Kofty, W. Młynarskiego, A. Osieckiej, J. Przybory.

Spotkanie w sali klubowej, na którym widzowie pokrzepią się ciastem od Turka oraz herbatą.

 

Spektakl „Chopin – Chip, Chop, Chipette” w wykonaniu Natalii Rzeźniak-Pospieszalskiej w roli George Sand. Aktorce towarzyszy muzyka Fryderyka Chopina w interpretacji Łukasza Pospieszalskiego.

„Chopin – Chip, Chop, Chipette” to historia miłości pisarki George Sand i Fryderyka Chopina, napisana na podstawie korespondencji kochanków i ich bliskich.

Związek, który stał się dla obojga upojeniem, stopniowo nabierał coraz bardziej dramatycznego charakteru. Aktorka, Natalia Rzeźniak – Pospieszalska tworzy sceniczny portret George Sand, obrazując różne aspekty osobowości tej ekstrawaganckiej kobiety, ukazanej tu w roli matki, pisarki, muzy Chopina, opiekunki coraz bardziej chorego artysty, ale i „słynnej romansjerki” i prowokatorki.

Z jej opowieści wyłania się obraz sławnego muzyka pełen ciekawych szczegółów dotyczących jego charakteru, nawyków, słabości, rozrywek.  Dowiadujemy się też o powstawaniu dzieł muzycznych Fryderyka Chopina i przeżywanej przez niego w czasie komponowania twórczej męce.

Przedstawienie, obok narracji aktorki, buduje muzyka kompozytora wykonywana na żywo przez pianistę Łukasza Pospieszalskiego (fragmenty m.in. Sonaty b-moll op.35, Scherza h-moll op.20, nokturnów i mazurków), będąca nie tylko tłem do działań aktorskich, lecz przybierająca  formę krótkiego koncertu. Ten autorski pomysł i scenariusz jest dziełem Jerzego Bielunasa. 

 

Zamojski Dom Kultury, 14 października 2017 godz. 17.00 wstęp wolny

Wejściówki na wydarzenie będą do odebrania w sekretariacie ZDK od 3 października (dwie wejściówki dla jednej osoby).

www.zdk.zamosc.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe