Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 02:39
Przeczytaj!

DERBY SĄ NASZE!!!

Hetman Zamość wygrał derbowe spotkanie z Ładą Biłgoraj 3:1. Bramki dla biało-zielono-czerwonych zdobywali Damian Kupisz, Michał Paluch oraz Rafał Turczyn. Honorowe trafienie dla Łady zdobył w 83 minucie, Ivan Oleksiuk.

Mecz z Ładą od początku układał się po myśli naszego zespołu. Zamościanie wyszli na ten meczem pewni swego. Efektem tego było wyjście na prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania, po świetnym uderzeniu Damiana Kupisza z szesnastego metra. Po strzeleniu bramki zamościanie kontrolowani przebieg spotkania. Momentami brakowało jedynie precyzji w wykańczaniu akcji. Rywal nie stwarzał sobie zbyt wielu sytuacji. Jeśli, już zagrażali bramce strzeżonej przez Skrzypka to po szybkich kontrach. Chociażby w ósmej minucie gdy prosto w naszego bramkarza strzelał Perin. Swoje okazje do podwyższenia rezultatu w pierwszej połowie mieli między innymi Bednara oraz Paluch lecz bramkarz Łady zachowywał czujność w tych sytuacjach. Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie i biało-zielono-czerwoni schodzili do szatni z zasłużonym prowadzeniem.

Druga połowa spotkania to w dalszym ciągu dominacja Hetmana. W tej części meczu nasi zawodnicy wykazali się lepszą skutecznością. Już w 54 minucie świetne dośrodkowanie Michała Luterka wykorzystał jego imiennik Michał Paluch, zdobywając bramkę uderzeniem głową. Dziesięć minut później bramkarzowi piłkę odebrał Rafał Kycko jednak nie był w stanie go pokonać  i piłką po zamieszaniu w polu karnym przeleciała tuż obok słupka. W 74 minucie na trzybramkowe prowadzenie po zespołowej akcji, wyprowadził zespół Rafał Turczyn. Ta bramka uśpiła trochę naszych zawodników. W poczynania boiskowe wkradło się rozluźnienie. W 82 minucie Łada wykorzystała to i Ivan Oleksiuk zdobył bramkę kontaktową dla biało-niebieskich.  Bramka ta obudziła naszą defensywę, która do końca spotkania grała już pewnie, zdobywając kolejne bardzo ważne trzy punkty.

Na naszą drużynę czeka teraz wyjazd do Ryk. O godzinie 14:00 w następna sobotę zmierzą się z tamtejszym MKS-em.

Hetman Zamość – Łada 1945 Biłgoraj 3:1 (1:0)

1:0 Damian Kupisz 1 min.

2:0 Michał Paluch 54 min.

3:0 Rafał Turczyn 74 min.

3:1 Ivan Oleksiuk 82 min.

Żółte kartki: Przemysław Żmuda, Rafał Kycko – Michał Mielniczek, Ivan Oleksiuk

Hetman: Skrzypek – Otręba, Kanarek, Żmuda, Luterek, Kupisz, Solecki (70’ Omański), Bednara, Turczyn (70’ Lavruk), Kycko (88’ Gąska), Paluch

Łada: Szawara – Kuliński, Sobótka, Oleksiuk, Myszak (81’ Poliwka), Czok, Chmura (85’ Mielniczek), Birut, Rataj (75’ Skubis), Nawrocki (60’ Misiarz), Perin (77’ Bielak)