VIII Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego – 2017

  • 24.10.2017, 23:20
  • materiał nadesłany
VIII Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego – 2017
Rok 2017 jest ósmą edycją „Polonijnego Festiwalu Sportu Powszechnego”. Impreza odbędzie się w dniu 25 października 2017 w Zamościu.

Głównym celem organizowania tej  imprezy była i jest integracja środowisk polonijnych, sportowa rywalizacja oraz umacnianie i ożywianie kontaktu z krajem ojczystym. Projekt powstał z myślą o młodzieży posiadającej polskie korzenie i mieszkającej poza granicami naszego kraju oraz ich rówieśników w kraju. Bezpośrednimi adresatami przedsięwzięcia jest młodzież polonijna z Ukrainy w liczbie ok. 50 osób: reprezentanci Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Mościskiej, Towarzystwa Kultury Polskiej im. W. ST. Reymonta na Rowieńszczyźnie oraz ich rówieśnicy w liczbie ok. 250 osób z miasta Zamość, województwa lubelskiego i podkarpackiego. Realizacja polonijnego festiwalu zachęci młode pokolenie do podejmowania różnorodnej aktywności ruchowej, a w perspektywie długoterminowej do wykształcenia nawyku zdrowego trybu życia. W czasie Festiwalu odbędą się imprezy rekreacyjno-sportowe: na basenie ,w hali OSiR w Zamościu oraz na świeżym powietrzu. Na basenie odbędą się konkurencje: pływanie na czas na dystansie 50 i 100 m., sztafety pływackie 4 x 25 m., na hali sportowej odbędą się konkurencje wyścigowe, szybkościowe, sztafetowe i rzutowe. Festiwal zakończy się uroczystym podsumowaniem rywalizacji, wręczeniem dyplomów i pucharów.

materiał nadesłany
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe