Przemycał papierosy motolotnią

  • 9.11.2017, 12:27
  • https://www.strazgraniczna.pl/
Przemycał papierosy motolotnią
W nocy z 4 na 5 listopada funkcjonariusze z Placówki SG w Hrebennem przechwycili przemycone przez granicę przy użyciu motolotni wyroby tytoniowe.

Funkcjonariusze SG, obserwujący granicę państwową zauważyli obiekt latający poruszający się na dużej wysokości. Przemieszczał się w głąb terytorium Polski. Dzięki użyciu urządzeń do obserwacji nocnych zlokalizowano miejsce, w które, jak się okazało, pilot motolotni wyrzucił pudła wypełnione nielegalnymi wyrobami akcyzowymi. Funkcjonariusze SG zauważyli tam również zaparkowany pojazd marki Volkswagen Transporter. Udało się ująć kierowcę pojazdu, 40-letniego obywatela Ukrainy, który wcześniej zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna legalnie wjechał do Polski. W pozostawionym przez niego pojeździe były pakiety wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy wartymi ponad 120 tys. zł. Zatrzymany odpowie za przestępstwo skarbowe. Został aresztowany na okres 3 miesięcy, trwa ustalanie organizatorów przemytu.

 

https://www.strazgraniczna.pl/
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe