Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 13:05
Przeczytaj!

Hetman odczarował Werbkowice

Po dobrym meczu Hetman pokonał w Werbkowicach tamtejszy Kryształ 2:0. Na listę strzelców po stronie Hetmana wpisywali się Przemysław Kanarek oraz Michał Paluch.

W porównaniu z meczem z Lublinianką trener Jacek Ziarkowski zrobił dwie zmiany w wyjściowej jedenaste. Damiana Otrębę, który narzeka na lekki uraz, zastąpił Piotr Stefański a wracający po przerwie spowodowanej kontuzją Dawid Daszkiewicz zastąpił na lewej stronie defensywy Michała Luterka. Przed pierwszy gwizdkiem wielu kibiców zadawało sobie pytanie na co stać Biało-Zielono-Czerwonych w spotkaniu z Kryształem. O poprzednim meczu z Lublinianką należało jak najszybciej zapomnieć. Od samego początku było widać, że drużyna chce zrehabilitować się za ostatnią porażkę. W zawodnikach widać od samego początku było energię i chęć zwycięstwa.

Sygnał do ataku już w pierwszych minutach spotkania dał Paluch jednak piłka po jego strzale trafiła wprost w bramkarza. Od początku meczu Hetman dłużej był przy piłce oraz kreował grę co w pierwszym fragmencie nie przekładało się na sytuacje strzeleckie. W 18 minucie Hetmanowi udało się udokumentować lepszą grę golem. Strzelił go Przemysław Kanarek, wykorzystując piłkę wrzuconą z boku boiska w pole karne. I zamościanie na przerwę schodzili prowadząc dzięki temu trafieniu.

Pod koniec pierwszej połowy kontuzję doznał Kacper Skrzypek i w drugiej części spotkania między słupkami zastąpił go Jacek Troshupa. W 50 minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Paluch jednak w bramce Kryształy świetną interwencją popisał się Filipczuk. W 70 minucie Michał Paluch sam na sam z bramkarzem werbkowiczan znalazł się Paluch. Uderzył on mocno po długim słupku i ustalił wynik spotkania.

Kryształ Werbkowice – Hetman Zamość 0:2 (0:1)

1:0 Przemysław Kanarek 18 minuta

2:0 Michał Paluch 70 minuta

Żółte kartki: Maciej Wójtowicz, Dawid Dobromilski, Patryk Nieradko – Dawid Daszkiewicz, Przemysław Żmuda, Przemysław Kanarek

Kryształ: Filipczuk – Musiał (75’ Ślusarz), Wójtowicz (85’ Romański), Dobromilski, K. Wołoch – Nowak (57’ Dec), Całka (67’ Nieradko), Kuron (82’ Sas), A. Wołoch, Borys – Rybka.

Hetman: Skrzypek (46’ Troshupa) – Kanarek, Bednara, Żmuda, Daszkiewicz – Kupisz (60’ Mietlicki), Solecki, Turczyn (75’ Omański), Stefański (80’ Baran), Kycko – Paluch.

Sędziował: Łukasz Woliński