Areszt dla trzech sprawców rozboju. Grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności

  • 14.11.2017, 12:50 (aktualizacja 14.11.2017 13:05)
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Areszt dla trzech sprawców rozboju. Grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności
Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy w nocy z piątku na sobotę dopuścili się rozboju na 29-letniej mieszkance Zamościa. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu kobiety, do którego mężczyźni przyszli pod pretekstem zakupu papierosów. Kiedy domownicy usiłowali wyprosić nieproszonych gości, doszło do szarpaniny. Jeden z mężczyzn przewrócił 29-latkę i zabrał jej biżuterię. Wczoraj Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech mężczyzn biorących udział w rozboju. Sąd podejmie również decyzję jaką karę poniosą za przestępstwo, którego się dopuścili. Kodeks karny za rozbój przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Zamościu na ul. Listopadowej. 29-letnia mieszkanka Zamościa w sobotę tuż po północy powiadomiła dyżurnego zamojskiej Policji o tym, że  kilka minut wcześniej do jej mieszkania przyszło pięciu mężczyzn. Pretekstem ich wizyty była chęć zakupienia papierosów. Kiedy spotkali się z odmową sprzedaży, nieproszeni weszli do mieszkania. Kiedy domownicy podjęli próbę wyproszenia ich, wówczas doszło do awantury.

W czasie szarpaniny kobieta została popchnięta i przewróciła się. Wówczas jeden z mężczyzn zabrał jej biżuterię, którą miała na sobie. Po całym zdarzeniu sprawcy rozbiegli się po osiedlu.

Szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania czterech mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie rozboju. Byli nietrzeźwi. Piątego mężczyznę ustalono i zatrzymano kilka godzin później. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Zamościa w wieku od 19 do 24 lat.

Dzisiaj w stosunku do trzech z nich Sąd przychylając się do wniosku Policji popartego przez prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.  

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe