Szczęśliwy finał poszukiwań nietrzeźwego kierującego

  • 4.12.2017, 17:30
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Szczęśliwy finał poszukiwań nietrzeźwego kierującego
Policjanci przez kilka godzin szukali młodego mężczyznę, którego zaginięcie zgłosiła zaniepokojona o jego życie matka. Mundurowi odnaleźli go w Łabuniach, był cały zdrowy i pijany. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że tuż przed zaginięciem mężczyzna kierował samochodem marki Suzuki, który został ujawniony w przydrożnym rowie na drodze krajowej nr 17. Prowadzone czynności wykażą czy kierując samochodem był nietrzeźwy.

W sobotę tuż po północy policjanci z zamojskiej drogówki udali się do miejscowości Wólka Łabuńska, gdzie na drodze krajowej nr 17 w rowie znajdował się przewrócony samochód marki Suzuki. W pojeździe nie było kierowcy. W policyjnych bazach jako właściciel pojazdu figurował mieszkaniec gminy Adamów. W związku z tym mundurowi udali się do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu, który oświadczył, iż dzisiejszej nocy suzuki użytkował jego 18-letni wnuk, który bez pytania o zgodę zabrał samochód informując, że chce nim wrócić do domu. Po tych ustaleniach policjanci udali się do miejsca zamieszkania młodzieńca. Drzwi otworzyła matka młodego mężczyzny informując, że syn kilka minut wcześniej wrócił do domu. Jednak jak się okazało nie było go w mieszkaniu. Zdenerwowana matka zgłosiła zaginięcie syna informując, iż syn po powrocie do domu był bardzo zdenerwowany i obawia się, że może sobie coś zrobić.

   W poszukiwaniach brali udział policjanci z Zamościa, Łabuń oraz Krasnobrodu, użyto również psa służbowego. Po kilku godzinach poszukiwań tuż przed godziną 6 rano na jednej z ulic w miejscowości Łabunie mundurowi odnaleźli 18-latka. Był cały i zdrowy. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, badanie wykazało, że w organizmie miał ponad promil alkoholu. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości wykonano również retrospektywne obliczenie stężenia alkoholu we krwi. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła mężczyznę do szpitala w Zamościu.

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe