Zamość: Miłośnik szybkiej jazdy odpowie przed sądem

  • 5.12.2017, 19:46
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Zamość: Miłośnik szybkiej jazdy odpowie przed sądem
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym odpowie 33-letni mieszkaniec Zamościa, który na jednej z ulic Zamościa wczoraj zignorował polecenia policjantów do zatrzymania się.

Wczoraj policjanci z zamojskiej drogówki na ul. Legionów dokonali pomiaru prędkości  kierującemu pojazdem marki Volkswagen. Miernik prędkości odnotował zapis 131 km/h na odcinku drogi, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h. Mundurowi za pomocą latarki nadali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania się. Jednak kierowca zbagatelizował polecenie policjanta i przejechał obok radiowozu. Policjanci ruszyli za kierowcą,  nie tracąc go z pola widzenia. Kierowca  volkswagena widząc radiowóz wysyłający sygnały świetlne i dźwiękowe po kilkuminutowym pościgu zrezygnował z   dalszej ucieczki i zatrzymał się. Jak się okazało kierujący volkswagenem 33-letni mieszkaniec  Zamościa nie posiadał prawa jazdy. Za przekroczenie liczby punktów karnych starosta wystosował wniosek o sprawdzenie jego kwalifikacji. Z ustaleń Policji wynika, że 33-latek jest fanem szybkiej jazdy. W przeszłości kilkakrotnie był już karany za przekraczanie dozwolonej prędkości.

   Za kontynuację jazdy pomimo polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego wydanego przez uprawnioną do kontroli osobę 33-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z prawem czyn taki jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. To nie koniec odpowiedzialności kierowcy volkswagena, odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, jak również zostanie skierowany wniosek do Starosty o wydanie decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy. 

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe