Nowi dojrzali artyści

  • 15.04.2016, 19:07
  • red.
Nowi dojrzali artyści TVK Zamość
Po raz kolejny Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska pokazało prace dyplomowe tegorocznych maturzystów zamojskiego Liceum Plastycznego.

Wernisaż odbył się 13 kwietnia. Zaprezentowane prace są podsumowaniem czteroletniej nauki w liceum. Powstawały w specjalistycznych pracowniach przez cały ostatni rok kształcenia. W tym roku były to pracownie snycerstwa i reklamy wizualnej, bo takie dziedziny wybrało sobie 24 tegorocznych absolwentów.

Profesorowie oceniający prace nie mieli wątpliwości, że młodzi plastycy, którzy w tym roku kończą Liceum imienia Bernadra Morando nie stracili czasu w ciągu tych czterech lat edukacji i wzorowo posiedli warsztat pracy artysty plastyka. Ale nie tylko warsztat.

Wernisaż zgromadził nie tylko uczniów liceum plastycznego. Sale galerii pękały w szwach, gdyż przybyło wiele zainteresowanych sztuką osób, ciekawych, jak zapowiadają się przyszli artyści.

Prezentacje uczniów wpisują się w tradycyjny rytuał w drodze do uzyskania statusu artysty profesjonalnego.

Wystawie towarzyszy pokaz prac archiwalnych, tkaniny artystycznej i ceramiki ze zbiorów szkolnych przygotowany przez Alicję Kowalską – nauczyciela i artystę.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe