BWA Galeria Zamojska pokazało najlepsze zdjęcia polskich fotoreporterów

  • 8.01.2018, 19:48
  • red.
BWA Galeria Zamojska pokazało najlepsze zdjęcia polskich fotoreporterów
149 zdjęć dokumentalnych, których nie da się zapomnieć, można oglądać w BWA Galerii Zamojskiej.

5 stycznia Bank Zachodni WBK i BWA Galeria Zamojska zorganizowali wernisaż ostatniej już wystawy zdjęć laureatów 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto.

Są to najlepsze zdjęcia polskich fotoreporterów prezentowane w sześciu kategoriach konkursowych: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Natura, Sport i Portrety. Zostały one wybrane spośród blisko 8 tys. zgłoszonych na konkurs. Wyboru tych najlepszych dokonało jury pod przewodnictwem Piotra Janowskiego w składzie: Joanna Kinowska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Monika Szewczyk-Wittek.

Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane w marcu 2016 r. w obozie uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem.

Cały fotoreportaż, z którego pochodzi Zdjęcie Roku, zajął również I miejsce w kategorii Wydarzenia.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe