Gm. Hrubieszów: Odpowie za kradzież prądu

  • 10.01.2018, 14:05
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Gm. Hrubieszów: Odpowie za kradzież prądu
Za kradzież prądu odpowie 57-latek z gminy Hrubieszów. W miejscu zdemontowanego licznika pomiarowego, wykonał prowizoryczną instalację elektryczną. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Hrubieszowscy policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że w jednej z posesji na terenie gminy Hrubieszów może dochodzić do nielegalnego poboru energii elektrycznej. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Funkcjonariusze, razem z energetykami stwierdzili, że do jednego z mieszkań dostarczana jest energia elektryczna bez licznika pomiarowego. 57-letni właściciel posesji dokonywał nielegalnego poboru prądu.

Teraz prowadzący postępowanie policjanci ustalą kiedy został zdemontowany licznik energii elektrycznej. Oszacowane zostaną także straty jakie poniósł dostawca prądu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe