Zamość: Dwa wypadki z udziałem pieszych. Apelujemy o ostrożność na drodze

  • 10.01.2018, 14:08 (aktualizacja 10.01.2018 14:11)
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Zamość: Dwa wypadki z udziałem pieszych. Apelujemy o ostrożność na drodze
19-letni mieszkaniec Zamościa i 24-latek z gm. Szczebrzeszyn ranni zostali w wypadkach, do których doszło wczoraj w Zamościu i Bodaczowie. Na ul. Hrubieszowskiej, kierujący pojazdem marki Volvo, 28-latek z Zamościa potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych nastolatka. W Bodaczowie 24-letni pieszy nagle wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy marki Volvo. Poszkodowani w zdarzeniach piesi trafili do szpitali. Okoliczności i przyczyny obu zdarzeń badają zamojscy policjanci.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczoraj kilka minut po godzinie 15:00 na ul. Hrubieszowskiej w Zamościu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volvo, 28-letni mieszkaniec Zamościa, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 19-letniego zamościanina. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości pokazało, że zarówno kierowca volvo jak i pieszy byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mundurowi zatrzymali 28-latkowi uprawnienia do kierowania.

Po godz. 18:00 policjanci wezwani zostali do kolejnego zdarzenia z udziałem pieszego. Wypadek miał miejsce w Bodaczowie. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 24-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn idąc lewym poboczem jezdni z nieustalonych przyczyn, nagle wtargnął na jezdnię wprost pod koła ciężarowego volvo, którym kierował 35-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W wyniku zdarzenia pieszy doznał między innymi urazu głowy. Trafił do szpitala. Policjanci pobrali od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykaże czy w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy.

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny obu zdarzeń i apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że oznakowane przejście to miejsce, gdzie zarówno na pieszym jak i kierującym ciążą szczególne prawa i obowiązki.  Prosimy zatem kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczne zwracanie uwagi na pobocza. Pieszym natomiast przypominamy, że zabrania się im między innymi wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym. Pamiętajmy, także o tym, że po zmierzchu, piesi ubrani w ciemne stroje są słabo widoczni, a na reakcję kierowcy często bywa za późno. Warto zatem wyposażyć swój ubiór w elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność w świetle samochodowych reflektorów i nosić je również w sytuacjach gdy przepisy nie nakładają takiego obowiązku.

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe