Misterium Męki Pańskiej już 24 marca

  • 8.03.2018, 21:07
  • materiał nadesłany
Misterium Męki Pańskiej już 24 marca
W dniu 24 marca 2018 w Amfiteatrze przy Nowej Bramie Lubelskiej odbędzie się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest parafia Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu i działająca w niej grupa teatralna „JEDNAK WARTO”. Całe przedsięwzięcie odbywa się przy współpracy z Urzędem Miasta Zamość. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprasowuje Biskup zamojsko – lubaczowski Marian Rojek oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Impreza jest organizowana po raz dziesiąty – i po raz trzeci w Amfiteatrze Starego Miasta. Stąd konieczność zaangażowania wielu służb i wydziałów urzędu miejskiego.

 W dzieło zaangażowanych jest bardzo dużo osób. Samych aktorów głównych i w scenach zbiorowych występuje 110. Do tego dochodzi około 20 - osobowa tzw.: grupa techniczna – przygotowująca miejsce spektaklu oraz czuwająca nad jego prawidłowym przebiegiem. Organizatorzy sporo uwagi poświęcają na oddanie realiów czasów Jezusa – począwszy od dialogów zaczerpniętych z Ewangelicznych opisów Pasji, aż po odpowiedni dobór strojów i rekwizytów.

Miejmy nadzieję, że organizowanie Misterium – zawsze jest to sobotni wieczór przed Niedzielą Palmową – będzie wielką pomocą w duchowym przygotowaniu do Wielkiego Tygodnia oraz przeżyciu Świąt Paschalnych.

 

materiał nadesłany
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe