Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 14:06
Przeczytaj!

Roztocze tanio skóry nie sprzedało. Zwycięstwo Hetmana po walce

Domowy mecz z Roztoczem Szczebrzeszyn okazał się dla Hetmana trudniejszy, niż zakładano. Podopieczni trenera Jacka Ziarkowskiego pokonali sobotnich rywali 3:2.

Zamościanie od początku przejęli inicjatywę i starali się jak najszybciej strzelić pierwszą bramkę, co pozwoliłoby na spokojną grę przez większość spotkania. Ta sztuka udała się w dziewiątej minucie Michałowi Paluchowi, który po podaniu od Rafała Kycki zmylił obrońców i pewnie pokonał bramkarza. Zawodnicy gości nie mieli pomysłu na przejście obrony rywala. Na nic zdała się także próba strzału z dystansu Przemysława Gałki. Kolejna akcja duetu Kycko-Paluch miała miejsce w 24. minucie. Nasz 24-letni napastnik niepilnowany przez obrońców dostał piłkę z lewej strony, ale Hadło wybronił strzał kosztem zdrowia. Bramkarz Roztocza leżał chwilę na murawie zwijając się z bólu po uderzeniu piłką. Pod koniec pierwszej połowy swoją szansę mogli mieć goście, ale po groźnej wrzutce do piłki doszedł Daszkiewicz i wybił ją z dala od bramki.

Już na samym początku drugiej połowy za sprawą rzutu karnego strzelonego przez Szymona Soleckiego zamościanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W polu karnym faulowany był Piotr Stefański. Po przerwie Hetman pozwolił przeciwnikowi na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką. W 61. minucie po groźnym strzale świetną interwencją popisał się Kacper Skrzypek. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego odpowiedzieli strzałem z ostrego kąta Stefańskiego. Bramkarz Roztocza przeniósł piłkę nad poprzeczką. 8 minut później goście zmniejszyli straty za sprawą bramki Mykhajlo Kaznokhy po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Stracona bramka zmotywowała Hetmana do ruszenia do ataku. Michał Paluch zauważył niepilnowanego w polu karnym Patryka Mieźwiedzia, który strzelił swoją premierową bramkę w IV lidze. Niestety Biało-Zielono-Czerwoni nie zachowali koncentracji do końca spotkania i w 90. minucie stracili bramkę, którą strzelił Jakub Bubiłek.

Hetman Zamość – Roztocze Szczebrzeszyn 3:2

1:0 Michał Paluch 9 min.

2:0 Szymon Solecki 48 min.

2:1 Mykhajlo Kaznokha 69 min.

3:1 Patryk Miedźwiedź 84 min.

3:2 Jakub  Bubiłek 90 min.

Hetman: Skrzypek – Otręba, Dudek, Świech, Daszkiewicz, Solecki, Bednara (73′ Miedźwiedź), Kycko, Stefański (89′ Daszek), Nastałek (46′ Kuśmierz), Paluch

Roztocze: Hadło – Szatała, Mazur, Zwolak (56′ Kaznokha), Klimkiewicz, Lavruk, Strenciwilk, Wajdyk (81′ Tomaszewski), Bubiłek, Kornas(87′ W.Mazur), Gałka (63′ Wróbel)