Zamość: Wędkowanie w Parku Miejskim  

  • 11.05.2018, 00:38
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Zamość: Wędkowanie w Parku Miejskim  
Dwaj zamościanie nie przejmując się zakazami łowili ryby w parku miejskim. Nie zdążyli nacieszyć się połowem ponieważ zostali zauważeni przez stróżów prawa. Wyłowione karpie zostały przekazane właścicielom, a panowie ukarani mandatami.

Wczoraj dwóch mieszkańców Zamościa postanowiło dokonać połowu ryb. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie miejsce, które wybrali do połowu - a mianowicie staw w zamojskim Parku Miejskim. Nie uszło to uwadze Strażnikom Miejskim, którzy o nielegalnym wędkowaniu powiadomili dyżurnego komendy.  

Miłośnicy ryb 28-latek oraz jego starszy 39-letni kolega łowili za pomocą żyłki zawiniętej na palec, na której końcu był haczyk z przynętą. W ten sposób mężczyźni wyłowili 5 karpi. Za kradzież ryb zostali rozliczeni mandatami karnymi.  

Zgodnie z Regulaminem korzystania z Parku Miejskiego w Zamościu bez zgody właściciela obiektu w parkowym stawie nie wolno kąpać się, wędkować oraz wodować sprzętu wodnego. Właścicielem ryb pływających w parkowym stawie jest zamojski Oddział PZW i kto dokonuje ich połowu dopuszcza się kradzieży na szkodę właściciela.

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bartosz kleban
Bartosz kleban 11.05.2018, 12:55
Patola

Pozostałe