Przeczytaj!

Święto sportu

W dniach 25-26 czerwca w Szebrzeszynie odbyły się XVII Powiatowe Igrzyska LZS.
Kliknij aby odtworzyć

Pełna nazwa imprezy to Powiatowe Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego. Zawody odbyły się na stadionie Autonomicznej Sekcji Piłki Nożnej „Roztocze” w Szczebrzeszynie. Do sportowej rywalizacji zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich gmin powiatu zamojskiego.

Pierwszego dnia zawodów w konkurencjach dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów startowało ponad 700 osób, a drugiego dnia ponad 600 osób.

Zawodnicy startowali w konkurencjach lekkoatletycznych takich jak bieg na 60 m, bieg na 100 czy skok w dal. Była również piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka, tenis stołowy, a poza tym biegi okrężne, przewracanie opony, przenoszenie worków z piaskiem, rowerowy tor przeszkód, rzut lotką do tarczy i dwubój dla władz samorządowych. Zatem każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W sumie startowało 15 gmin. Cieszy nas ogromnie, że w klasyfikacji końcowej gmina Zamość wywalczyła II miejsce. Pierwsze zdobyła Gmina Sitno, zaś trzecie Miączyn. Na czwartej i piątej pozycji znalazły się Szczebrzeszyn i Skierbieszów. Gminy, które zajęły od I, II i III miejsce będą reprezentować Powiat Zamojski na XVII Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno – Sportowych, które odbędą się 31 lipca bieżącego roku w Wierzbicy.