Turniej Szachowy Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

  • 24.04.2017, 18:05 (aktualizacja 24.04.2017 18:11)
  • MDK Zamość
Turniej Szachowy Pamięci Dzieci Zamojszczyzny TVK Zamość
W piątek w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy Pamięci Dzieci Zamojszczyzny z cyklu „Patriotyzm przez szachy”.

Patronat nad Międzyszkolnym Turniejem Szachowym Pamięci Dzieci Zamojszczyzny z cyklu „Patriotyzm przez szachy” objął Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, który ufundował nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników. Turniej poprzedzony zostały spotkaniem z honorowym gościem Agnieszką Jaczyńską – historykiem, pracownikiem IPN, która przybliżyła zebranym historię Dzieci Zamojszczyzny.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

kategoria klasy I-III

1 miejsce – Karol Prochowicz

2 miejsce – Krystian Kiszka

3 miejsce – Maciej Grabowski

kategoria klasy IV-VI

1 miejsce – Borys Artymiak

2 miejsce – Igor Osmoliński

3 miejsce – Tymon Matuszak

kategoria szkoły gimnazjalne

1 miejsce – Filip Kościelniak

2 miejsce – Dominik Tyrka

3 miejsce – Mateusz Tkaczyk

kategoria szkoły ponadgimnazjalne

1 miejsce – Michał Skwarek

2 miejsce – Jan Skwarek

3 miejsce – Ton Ton

Nagrody, medale oraz dyplomy przygotowane przez organizatora młodym szachistom wręczył dyrektor placówki Andrzej Szumowski. Do zawodów przystąpiły następujące placówki: Gimnazjum w Krasnobrodzie, Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu, Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Smart School w Zamościu oraz Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu. Koordynatorem z ramienia MDK i sędzią głównym zawodów był Andrzej Czochra.

MDK Zamość
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe