Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 15:27
Przeczytaj!

LUBELSCY TERYTORIALSI MISTRZAMI WOT W FUTSALU

W dniach 5-7 kwietnia br. w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa WOT w Futsalu. O puchar Dowódcy WOT walczyło 13 reprezentacji, najlepszy okazał się zespół 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Autor: DWOT

W mistrzostwach lubelska reprezentacja zdobyła w sumie 28 bramek, tracąc 8. Najlepszym zawodnikiem turnieju został żołnierz OT z 21 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lublinie. Lubelską drużynę tworzą żołnierze służący na co dzień w lubelskim, chełmskim i zamojskim batalionie lekkiej piechoty.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, a trzecie 1 Podlaska Brygada OT. Ogółem w zawodach wzięło udział 13 reprezentacji i 124 zawodników. Mistrzostwa WOT w halowej piłce nożnej zostały zorganizowane już po raz drugi.

Celem imprezy jest, m.in. popularyzacja sportu w środowisku żołnierzy OT, a także propagowanie aktywnych form rekreacji ruchowej. Lubelscy Terytorialsi mimo licznych zajęć znajdują czas na aktywność sportową i odnoszą sukcesy również w innych dyscyplinach, takich jak bieg na orientację, siatkówka, czy pływanie. Sport jest ważnym elementem szkolenia żołnierzy, a rywalizacja sportowa buduje nie tylko kondycję i sprawność psychofizyczną, ale również umiejętność współdziałania, jako team.

***

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego
ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie, Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą ponad 3300 żołnierzy i cały czas powiększają swoje szeregi.