Podsumowanie akcji “Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę“

 • 30.11.2017, 11:12
 • www.mcpr.zamosc.pl
Podsumowanie akcji “Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę“
Akcja “Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę “ organizowana jest w bieżącym roku po raz dwudziesty piąty przez Główny Społeczny Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” przy Polskim Radiu Lublin i Telewizji Polskiej Oddział w Lublinie.

Zgodnie z regulaminem akcji założono sztab akcji w Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu ul. Lwowska 57 – Sztab 74.

W akcję zaangażowanych było 100 osób w charakterze wolontariuszy (50 osób dorosłych i 50 dzieci – Przyjaciół Akcji).

Tegoroczna akcja odbywała się w dniach 24-26.11.2017 r. W piątek 24 listopada oraz sobotę 25 listopada br. zbierano żywność w 9 sklepach PSS w Zamościu.

W niedzielę 26 listopada w dniu Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów zbierano żywność na Rynku Wielkim w Zamościu, przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu, w MCPR oraz w 8 sklepach PSS w Zamościu.

W ciągu 3 dni zbiórki darów sztab MCPR zebrał łącznie 1930 kg darów:

 • 1320 kg żywności długoterminowej,
 • 150 kg słodyczy,
 • 160 kg środków czystości,
 • 300 kg innych darów rzeczowych: 130 kg odzieży, 30 kg obuwia, 100 kg zabawek i 40 kg książek, artykułów szkolnych i papierniczych.

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Miasta Zamość, którzy włączyli się do akcji i przekazali dary dla rodzin potrzebujących, objętych pomocą MCPR.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich firm i instytucji, które wzięły udział w akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, tj.:

 • PSS Społem w Zamościu - za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na terenie sklepów PSS Społem w Zamościu,
 • MZK w Zamościu - za włączenie się w akcję informacyjną i udostępnienie samochodu na akcję,
 • Zakład Karny w Zamościu - za zaangażowanie w akcję PDPZ osób pozbawionych wolności – pomoc w segregowaniu, liczeniu zebranych darów oraz przygotowywaniu paczek,
 • Firma INFOTECH w Zamościu, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zamościu, PGK w Zamościu, Straż Miejska w Zamościu, Pogotowie Ratunkowe w Zamościu, Straż Pożarna w Zamościu, PGE Dystrybucja o. Zamość, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zamościu - za udostępnienie samochodów na akcję,
 • Firma BETA z Szewni Dolnej - za bezpłatne przekazanie mydła,
 • Firma TEK-FOL z Sitańca – za bezpłatne przekazanie worków na paczki,
 • wszystkim mediom, które brały udział w promocji akcji, tj: Radio Lublin, Radio Eska Zamość, Katolickie Radio Zamość, Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia.

Przygotowane paczki są przekazywane do najbardziej potrzebujących rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej na podstawie list sporządzonych przez pracowników socjalnych MCPR.

Stacjonarna zbiórka darów odbywa się w MCPR w Zamościu ul. Lwowska 57 oraz w innych sztabach zarejestrowanych na terenie Miasta Zamość do dnia 15.12.2017 r.

www.mcpr.zamosc.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe