Gm. Trzeszczany: Akcyza i broń w domu 71-latka

  • 12.04.2018, 12:05
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Gm. Trzeszczany: Akcyza i broń w domu 71-latka
Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali 71-latka, który na terenie swojej posesji posiadał blisko 250 paczek nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania kolejnych pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli także broń palną długą należącą do 40-letniego krewnego mężczyzny, na którą nie posiadał stosownych dokumentów, ani zezwolenia. Wyroby akcyzowe oraz broń zostały zabezpieczone przez policjantów. Za nielegalne posiadanie broni grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Posterunku Policji z Trzeszczanach ustalili, że jeden z mieszkańców tejże gminy na terenie swojej posesji posiada nielegalne wyroby akcyzowe. Podczas przeszukania należących do niego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych odnaleźli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie blisko 250 paczek. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie około 5 tys. zł. Nielegalny towar został zabezpieczony, a właściciel kontrabandy odpowie za wykroczenie skarbowe.

Ponadto podczas przeszukania policjanci odnaleźli broń palną długą. Funkcjonariusze ustalili, że to znalezisko należy do 40-letniego krewnego mężczyzny, który tłumaczył, że nabył ją na bazarze staroci. Jednak mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów, ani zezwolenia na posiadanie broni palnej. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione wyroby bezakcyzowe oraz broń.

Teraz 40-latek odpowie przed Sądem. Za nielegalne posiadanie broni grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

www.lubelska.policja.gov.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe