Zamość: Potrąciła pieszą na przejściu

  • 14.04.2018, 00:52
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Zamość: Potrąciła pieszą na przejściu
24-latka przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych została potrącona przez kierująca pojazdem marki Ford. Załoga karetki pogotowia przewiozła pieszą do szpitala na dalsze badania. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 60-letniej kierującej fordem policjanci zatrzymali uprawnienia. Apelujemy o ostrożność na drodze!

W czwartek tuż przed godz. 20:00 w Zamościu na ulicy Lipskiej na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia kobiety. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca pojazdem marki Ford, 60-letnia mieszkanka gminy Zamość nie udzieliła pierwszeństwa idącej przez przejście kobiecie. Uderzona przez samochód 24-letnia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że doznała jedynie ogólnych potłuczeń.

Policjanci zbadali trzeźwość uczestniczek zdarzenia – obie kobiety były trzeźwe. Kierująca fordem rażąco naruszyła przepisy ruchu drogowego, wobec tego policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania pojazdami.    

Pamiętajmy, że kierowca pojazdu zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i udzielić pierwszeństwa znajdującym się na przejściu pieszym. Ostrożna jazda, skupiona uwaga, rozsądek oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego uchronią nas przed zdarzeniami drogowymi, których skutki mogą być tragiczne.     

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe