Pow. hrubieszowski: Nieszczęśliwy wypadek podczas pracy w gospodarstwie

  • 16.04.2018, 12:27 (aktualizacja 16.04.2018 12:39)
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Pow. hrubieszowski: Nieszczęśliwy wypadek podczas pracy w gospodarstwie
Do nieszczęśliwego wypadku doszło w piątek w pow. hrubieszowskim. Podczas pompowania koła w przyczepie rolniczej, w pewnym momencie pękła felga, a obręcz zabezpieczająca uderzyła 37-latka powodując liczne obrażenia ciała. Mężczyzna trafił do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania prac w gospodarstwie.

W piątek dyżurny hrubieszowskiej policji został poinformowany o wypadku. Jak ustalono 37-letni mężczyzna pompował koło w przyczepie rolniczej. Był w tym czasie sam na podwórzu. W pewnym momencie pękła felga, a obręcz zabezpieczająca uderzyła mężczyznę powodując liczne obrażenia ciała. 37-latek trafił do szpitala.

Wiosna sprzyja pracom polowym. Apelujemy do rolników o rozwagę. Co roku, kiedy do pracy w polu ruszają sprzęty rolnicze dość często dochodzi do wypadków. Wypadki te często kończą się poważnym uszkodzeniem ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, by przy pracach gospodarskich i polowych nie zatrudniać dzieci. Ich niedostatecznie rozwinięta wyobraźnia, brawura i niedoświadczenie to pierwszy krok do tragedii.

www.lubelska.policja.gov.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe