Hub komunikacyjny powstanie przy ul. Peowiaków

  • 11.05.2018, 13:05
  • www.zamosc.pl
Hub komunikacyjny powstanie przy ul. Peowiaków
Nowoczesne centrum przesiadkowe, zwane też hub’em komunikacyjnym, pojawi się przy ul. Peowiaków (w sąsiedztwie Urzędu Gminy Zamość). Będzie integrować transport publiczny (miejski, PKP, BUS, samochody osobowe i rowery). Umowa na zrealizowanie inwestycji została już podpisana.

Obejmuje m.in.wykonanie remontu ulicy Peowiaków od Ronda Rady Europy do skrzyżowania z ul. Partyzantów wraz z przebudową istniejących zatok autobusowych, budowę parkingu w systemie „Park&Ride” (który będzie służyć będzie integracji i tworzeniu przejazdów łączonych samochód-kolej-MZK-rower-BUS), budowę ścieżki rowerowej oraz utworzenie miejsca do ładowania samochodu elektrycznego.

Powstaną trzy wiaty przystankowe. Wiata I będzie pełnić funkcję przystanku dla obsługi ruchu pasażerskiego busów z otwartą poczekalnią, przechowalnią bagażu w formie skrytek bagażowych, miejscem na automaty spożywcze oraz z toaletą automatyczną. Wydzielono w niej strefy do zadaszonego przechowywania rowerów oraz przeznaczono miejsce na paczkomaty.

Wiata II będzie pełniła funkcję dla przystanku dla obsługi ruchu pasażerskiego autobusów z otwartą przechowalnią. Część wiaty przeznaczona będzie na wypożyczalnię roweru miejskiego z sezonowym serwisem i miejscem do ładowania pojazdów elektrycznych.

W wiacie III znajdować będzie się przechowalnia indywidualnych rowerów oraz zewnętrzne stojaki rowerowe.

Cały obiekt będzie monitorowany.

 

Wartość umowy: 5 824 890,68 zł brutto

Termin wykonania umowy: 31.12.2018 r.

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

Wizualizacja: Architektoniczna Pracownia Projektowa – mgr inż. Liliana Fijołek-Jędruszczak

 
www.zamosc.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe