Pow. krasnostawski: Handel obwoźny w rozpadającym się busie

  • 15.05.2018, 22:32
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Pow. krasnostawski: Handel obwoźny w rozpadającym się busie
Wystające ostre elementy karoserii pojazdu, brak połowy układu wydechowego, skorodowane elementy nośne pojazdu, czy wycieki płynów eksploatacyjnych - takie nieprawidłowości ujawnili wczoraj krasnostawscy policjanci podczas kontroli dostawczego busa. Takim niesprawnym pojazdem prowadzony był handel obwoźny artykułami spożywczymi. Policjanci podjęli decyzję o niedopuszczeniu mercedesa do dalszego ruchu, a kierującego nim 20-latka ukarali mandatem karnym.

W poniedziałek policjanci z krasnostawskiej drogówki realizowali działania w ramach akcji „BUS”. Przed godziną 8:00 w Fajsławicach zatrzymali do kontroli dostawczego Mercedesa. Już na pierwszy rzut oka samochód był niesprawny technicznie. Po bliższym przyjrzeniu się funkcjonariusze stwierdzili iż pojazd znajduje się w tragicznym stanie.   Niektóre z rażących usterek to: wystające ostre elementy karoserii pojazdu, brak połowy układu wydechowego, skorodowane elementy nośne pojazdu, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne pasy bezpieczeństwa.

W trakcie dalszej kontroli okazało się, iż kierujący busem 20-letni mieszkaniec gminy Fajsławice nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego. Mundurowym tłumaczył, iż takim pojazdem polecił mu jeździć pracodawca, u którego jest zatrudniony od tygodnia.

Z uwagi na powyższe funkcjonariusze na miejscu podjęli decyzję o niedopuszczeniu pojazdu do dalszego ruchu, zaś kierującego ukarali mandatem karnym.

www.lubelska.policja.gov.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe