Zamość: Zagrożenie wybuchem na terenie oczyszczalni ścieków

  • 7.06.2018, 11:33
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Zamość: Zagrożenie wybuchem na terenie oczyszczalni ścieków
Na terenie zamojskiej oczyszczalni ścieków przy ul. 1 Maja doszło do wybuchu spowodowanego rozszczelnieniem przewodów doprowadzających biogaz do zbiorników. Na szczycie zbiorników o wysokości ponad 20 metrów zostało uwięzionych dwóch pracowników, obaj są ranni. Ponadto powstał pożar i zagrożenie kolejnym wybuchem. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń zorganizowanych przez Urząd Miasta w Zamościu.
Wczoraj na terenie oczyszczalni ścieków w Zamościu przy ul. 1 Maja odbyły się ćwiczenia mające na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy służbami i instytucjami w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej bezpieczeństwu miasta. Scenariusz przewidywał, że doszło do pożaru i wybuchu na skutek nieszczelności przewodów doprowadzających do zbiorników biogaz. Były osoby ranne unieruchomione na wysokości 20 metrów. Jeden z rannych pracowników był nieprzytomny, drugi doznał urazu nogi i nie był w stanie o własnych siłach zejść na ziemie. Istniało również zagrożenie kolejnym wybuchem. O zdarzeniu poinformowano służby ratunkowe i Urząd Miasta, który podjął decyzję o powołaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz sztabu koordynującego działaniami.
    Na miejsce przybyły służby ratunkowe. Główne działania prowadzone były przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, którzy pomogli poszkodowanym bezpiecznie  dotrzeć na ziemię, gasili pożar oraz schładzając wodą drugi zbiornik starali się nie dopuścić do powstania kolejnego wybuchu. Rolą policjantów z zamojskiej komendy było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz terenu przyległego, jak również udzielanie bieżącej pomocy i wsparcia dla innych służb. Na czas odbywających się ćwiczeń policjanci zablokowali ruch na drogach przebiegających w okolicach oczyszczalni, kontrolowali również rejon bram dojazdowych do miejsca zdarzenia, aby zapewnić ich drożność oraz nie dopuścić do wejścia na teren zakładu osób postronnych.
   Sytuacja kryzysowa została zażegnana, a zagrożenie opanowane. Po ćwiczeniach praktycznych odbyło się podsumowanie działań. Przedstawiciele każdej  instytucji i straży biorących udział w ćwiczeniach omówili podejmowane czynności, przedstawili również swoje spostrzeżenia na temat realizacji przedsięwzięcia.
www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe