Zamość: Rządowe dotacje na drogi

  • 13.06.2018, 12:27
  • www.zamosc.pl
Zamość: Rządowe dotacje na drogi
Miasto Zamość otrzymało 1,8 mln.zł. na przebudowę ulicy Łanowej. Pieniądze, o które wnioskował samorząd, pochodzą z Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Zaplanowano przebudowę odcinka o długości 559 m. Dzięki inwestycji, w znaczący sposób poprawi się bezpieczeństwo i  komunikacja w tej części miasta. Przy ulicy Łanowej znajduje się przychodnia ginekologiczna, ,,Spółdzielnia Produkcji Rolniczej” , w pobliżu zlokalizowane jest lotnisko- Aeroklub  Ziemi  Zamojskiej, na terenie którego w każdą niedzielę organizowana jest tzw. ”giełda”, na którą przyjeżdża  kilka tysięcy osób.

Lotnisko w Mokrem zajmuje ok. 80 ha gruntu przylegającego do linii kolejowej nr 72 Zawada – Zamość i drogi powiatowej nr 3248 L łączącej ważne trasy – DK nr 74 z drogą wojewódzką nr 849 Zamość- Wola Obszańska.

Przebudowa ulicy Łanowej spowoduje  rozwój regionu poprzez aktywizację gospodarki regionu, na którą wpłynie rozwój sektora małych średnich przedsiębiorstw, ze względu na zwiększenie dostępności do terenów inwestycyjnych w ramach Zamojskiej Strefy Aktywności Gospodarczej – kompleks Strefowa.

Inwestycja na ul. Łanowej to nie tylko przebudowa samej ulicy, to również budowa oświetlenia ulicznego 17 szt. punktów oświetleniowych z oprawami oświetleniowymi w technologii LED.

Pieniądze na przebudowę ul. Łanowej to nie jedyne środki, jakie udało się pozyskać Miastu w ostatnim czasie. Z budżetu państwa samorząd otrzyma dotację celową ze środków rezerwy subwencji ogólnej w wysokości ok. 2,5 mln. zł. z przeznaczeniem na dofinansowanie inwestycji drogowej polegającej na budowie łącznika Prosta- Namysłowskiego, co oznacza, że inwestycja będzie mniej kosztowna niż zakładano.

www.zamosc.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe