Zamojski Szpital Niepubliczny otrzymał dofinansowanie na realizację projektu dotyczącego e-usług

  • 11.07.2018, 13:16
  • materiał nadesłany
Zamojski Szpital Niepubliczny otrzymał dofinansowanie na realizację projektu dotyczącego e-usług
Kwota jest niebagatelna, bo to prawie 3 mln.zł. (wartość projektu: 3 227 021 zł, dofinansowanie: 2 742 968 zł). Dzięki wdrożonym rozwiązaniom, uda się przyspieszyć i uprościć niektóre procesy zachodzące w codziennym funkcjonowaniu szpitala. Chodzi m.in. o przekazywanie wyników pacjentom czy konsultacje z pacjentem przewlekle chorym. Dodatkowo, projekt unowocześni informatyczną bazę sprzętową, co przyspieszy obsługę pacjentów oraz zwiększy bezpieczeństwo przechowywanych danych.

W ramach Projektu zostaną wdrożone dwie nowe e-usługi:

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

·                    e-Konsultacje

·                    e-Wyniki.

Moduł e-Konsultacje to opcja dla pacjentów, którzy leczą się na choroby przewlekłe, są po operacjach, zabiegach, w związku z czym powinni być pod stałą kontrolą i w stałym kontakcie z personelem szpitala lub poradni.

Moduł e-Wyniki to funkcja, która umożliwi udostępnienie pacjentom wyników badań laboratoryjnych, tomografii, zdjęć RTG wraz z opisem. Pacjenci będą mogli je pobrać drogą elektroniczną.

Obydwie usługi będą dostępne dla osób, które co najmniej raz były już pacjentami Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o.

Realizacja projektu przyczyni się również do znaczącej poprawy bezpieczeństwa danych elektronicznych szpitala (danych medycznych pacjentów). Wymiana serwerowni oraz budowa drugiej serwerowni wraz z zakupem odpowiedniego oprogramowania, pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie danych elektronicznych oraz przyspieszy pracę personelu szpitala, a co za tym idzie obsługę pacjentów. 

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach konkursu Cyfrowe Lubelskie, projekty z zakresu e-zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 . Planowane zakończenie realizacji projektu to grudzień 2019.

materiał nadesłany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe