KAMIZELKI ODBLASKOWE DLA PIESZYCH

  • 8.10.2018, 12:00 (aktualizacja 08.10.2018 12:09)
  • Marek Madej
KAMIZELKI ODBLASKOWE DLA PIESZYCH
Policjanci z Zamościa w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego pieszym i rowerzystom rozdawali kamizelki odblaskowe. Już wkrótce kolejne osoby otrzymają kamizelki, przekazane komendzie przez jedną z zamojskich szkół nauki jazdy.

 Okres jesienny to czas kiedy wcześniej zapada zmierzch, często również pada deszcz, który powoduje, że osoby poruszające się po drodze stają się mniej widoczne. Niejednokrotnie osoby piesze, czy też rowerzyści poruszają się bez widocznych elementów odblaskowych co jeszcze bardziej utrudnia dostrzeżenie ich sylwetki w reflektorach samochodów.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

    Co prawda prawo nakłada obowiązek noszenia na odzieży w widocznym miejscu elementów odblaskowych jedynie na pieszych poruszających się po zmierzchu po terenach niezabudowanych, jednak również w terenie zabudowanym ze względu na własne bezpieczeństwo warto przyczepić do ubrania odblask, który spowoduje, że będziemy widoczni dla kierowców.

   O noszenie odblasków, niezależnie od tego po jakim terenie poruszali się piesi, apelowali policjanci z zamojskiej drogówki, którzy w czasie prowadzonych działań wręczali odblaskowe kamizelki oraz przypominali o skutkach nieszczęśliwych zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Napotkanym osobom, wędrującym po drogach powiatu zamojskiego uświadamiali, że niejednokrotnie odblaskowy element widoczny dla kierujących może uratować zdrowie, a nawet życice.

    Rozdawane pieszym odblaskowe kamizelki zostały przekazane zamojskiej komendzie przez jednego z właścicieli zamojskiej szkoły nauki jazdy, który zdaje sobie sprawę z tego jak ważne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest noszenie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do komendy trafiło 1000 odblaskowych kamizelek, które już wkrótce zostaną rozdane pieszym poruszającym się po drogach naszego powiatu.

DKB

 

http://www.lubelska.policja.gov.pl/#

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe