Seniorzy z pasją

  • 18.03.2016, 19:45
  • red.
seniorzy_z_pasja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zespół malarski Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jak co środę miał swoje warsztaty malarskie w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej.

Dzięki gościnności dyrektora Galerii Jerzego Tyburskiego grupa słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotyka się przy sztalugach, aby w nastrojowym wnętrzu Galerii Sztuki rozwijać swoje malarskie zainteresowania. Warsztaty odbywają się pod okiem artysty plastyka i pedagoga, który przekazuje uczestnikom swoją wiedzę. Podczas ostatnich zajęć słuchaczki i jeden słuchacz Uniwersytetu malowali martwą naturę, doskonaląc przy tym takie umiejętności jak mieszanie farb czy uchwycenie na płótnie perspektywy.

Wcześniejsze warsztaty odbywały się również w plenerach, na przykład w Zwierzyńcu, gdzie artyści pasjonaci malowali roztoczańskie pejzaże. Odbywały się również zajęcia dotyczące grafiki i rysunku.

Zajęcia plastyczne nie są jednak jedyne, w jakich mogą uczestniczyć zainteresowani malarstwem emeryci. Są również prowadzone dla nich wykłady z historii i teorii sztuki. Wykłady odbywają się w Muzeum Zamojskim, a prowadzi je dyrektor muzeum.

Zespół Malarski zamojskich seniorów ma już swoje sukcesy, takie jak wystawa w Galerii Młodych Bursy Międzyszkolnej nr 2 z kwietnia zeszłego roku czy wystawa w Biurze Wystaw Artystycznych z listopada. Jak z dumą mówi pani Janina Jasińska, wystawy te cieszyły się dużym zainteresowaniem.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe